NURSEL ERGİN FAN CLUB
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

NURSEL ERGİN FAN CLUB

MAVİŞ GÜZEL NURSEL FAN CLUB

AnasayfaLatest imagesAramaKayıt OlGiriş yap

Allah, 'Yürü ya kulum' dedi

YazarMesaj
Admin
Admin
Admin

Allah, 'Yürü ya kulum' dedi Empty
MesajKonu: Allah, 'Yürü ya kulum' dedi   Allah, 'Yürü ya kulum' dedi Icon_minitimeÇarş. Ara. 24, 2008 7:17 pm

Televizyonculukla hayata sıfırdan başlayan Acun Ilıcalı'yı, para, şan, şöhret ve mutluluğa kavuşturan şey, şans mıdır yoksa ilahi kudretin tecellisi mi?

Bence talih veya şans değil. Benim bu konularda gösterdiğim üstün çabanın Allah tarafından taktir edilmesi diyebiliriz. Allah'ın sevdiği kuluyum, iş konusunda. Allah bana yürü ya kulum demiş, yürüdüm bende...

Ailenizin ve sizin başınıza çok acı olaylar gelmiş. Dibe vuran bu adamın hayatını düşünürken daha çok mutluluk mu yaşıyorsunuz yoksa geç gelen güzelliklerin buruk hüznünü mü?

Geçmişi düşünüp mutlu olma şansım yok. Ama bu kadar dibe vurduktan sonra mesleki açıdan yükselmenin zevki çok büyük mutluluk. Bütün hamlelerinde başarılı olmuşum. Muhabir olmuşum, sonra en iyi muhabir olmuşum, sunucu olmuşum, en iyi sunucu olmuşum, yapımcı olmuşum, en iyi yapımcı olmuşum. Şu anda tek yapmam gereken, yarın öbür gün işlerin kötü gideceğini düşünerek, psikolojik olarak kendimi başarısızlığa hazırlamak, çünkü o bölüm benim için pek kolay olmaz.

En büyük korkunuz nedir?

Sevdiklerimin beni terk etmesi...

8 KATINI TEKLİF ETTİLER

Herkese para dağıtıyorsunuz peki siz ne kadar para kazanıyorsunuz? Bir rekora imza attığınız doğru mudur?

Valla rekor kıracağımı zannetmiyorum çünkü benden çok kazanan bazı yıldızlarımız olduğunu biliyorum. Sunucu olarak ve yapımcı olarak ikiye ayırabilirsin beni. Yapımcı olarak giderler söz konusu... Yapımcı olarak çok avantajı yok.

Acun sunucu olarak ne kazanıyor dersen, haftada beş gün olduğu için iyi bir para kazanmış olacağım. Başka kanallardan çok teklif aldım. Kazandığımın sekiz katını teklif ettiler bana. Ama burada Show TV'yle ilişkimin bozulması için iki taraftan birinin yanlış yapması lazım. Yanlış yapan taraf olmayacağım. nAcun'un başarısının sırrı nedir? Acun'un başarısının sırrı işini çok sevmek, doğru tercihler yapmak...

Yarışmada hiç para kazanamayanlar yayın bittikten sonra büyük çöküş yaşıyorlar mı? Sizi suçlayan oluyor mu ya da ne bileyim akrabalarıyla kavga edenler oluyor mu?

O derece olmuyor. Bir şey kaybetmiyorlar. Sadece kazanamamış oluyorsun. Bir insan da sadece kazanamadı diye çok büyük depresyona girmez. Çünkü bizim yarışmacılarımız o derece dibe vurmuş insanlar değil zaten.

Yarışmacıları hangi kriterlere göre seçiyorsunuz?

Kazanmasını istemeli. Bir mesajı, bir duruşu olması lazım. İyi bir öğretmen, iyi bir aile babası, iyi bir anne, iyi bir evlat, bunların hepsini duruşuyla vermeli, bir şeyler anlatabilmeli.

Televizyoncu olmasaydınız ne yapmak isterdiniz?

Televizyoncu olmasaydım, benden çok iyi pazarlamacı çıkardı. Ben çok iyi pazarlardım. Kıyafet satardım. İyi bir satıcı olurdum. Müşterinin güvenini kazanıp dünyaları satardım sonradan.

ERDOĞAN'I BEĞENİYORUM

Sizin izinizden gitmek isteyen gençlere ne tavsiye edersiniz?

Tabii ki bu meslek çok zor ama vazgeçmemek lazım. Her insanda olmayan bir şey bu; full konsantrasyon. Bu işte, sabahın akşamın olmayacak. Gece dörtte montaja gelip kaset seyredebileceksin. Sonra altıda bir daha montaja gireceksin. Öğleden sonra ikide yatacaksın. Bu ne demek, hayatından ciddi bir fedakarlık yapacaksın. Fedakarlık yapmadan başarı gelmez.

Politikada liderlerimizden hangisini daha çok beğeniyorsunuz?

Tayyip Erdoğan'ı çok beğeniyorum. Duruşu olan, ortaya bir karakter koymuş, kendi düşüncelerinden taviz vermeyen olumlu bir insan. Kendisiyle karşılaştım, sempatik davrandı, şakalaştık. Halkın içinden biri gibi duruşu var. Bence o yüzden başarılı... Toplum ona "Bizden biri" dedi, oylarını ona verdiler. Oyumu AKP'ye verdim.

Acun nasıl bir eştir?

Çok ilgili bir eş değilim. Kalbinde çok ilgi göstermek isteyen ama bunu icraya dökemeyen bir eşim. İlgi konusunu bir şekilde telafi etmeyi bilirim.

Eşiniz çalışıyor mu?

İş zehirlenmesi denen bir olay var. Ben bayanların çalışmasını istemiyorum. Eşimin de çalışmasını istemiyorum, bunun sebebi de şu; bayanların kendine has özellikleri var. Bu özellikler ne mesela, duygusal olurlar, masum olurlar. İşkolik bayanlar da bu özelliklerin yıprandığını görüyoruz, işine adadıysa kendini evini ihmal ediyor. Sonuç itibariyle erkeğe de zarar veriyor.

DÜNYA BİR SINAV YERİ

Yaşadığınız acılar size intihar etmeyi düşündürdü mü?

Yok, dini inançları kuvvetli bir insanım. İçki içmem. 30 gün orucumu tutarım. Cuma namazlarına giderim. Böyle hareket eden insanlar intihar etmeyi düşünmezler. Benim için bu dünya sınav yeri. Kuran'da yazan en önemli mesaj iyi insan olmamız gerektiğidir. İyilik yapmakla ilgili bir çok ayet var. Benim yapmam gereken çok şey var, hayırlı bir insan olmam lazım. Bizi yoktan var eden Allah var. Sonuçta yoktan varolduysak da ölene kadar erdemli bir hayat yaşamamız lazım.

İş konusunda özenle üzerinde durduğunuz bir husus var mı?

Kul hakkı yemem. Kul hakkı yiyeni Allah affetsin. Şöyle söyleyebilirim, kimseye bir zararım olmamıştır. Ölümden sonraki hayata inanıyorum. İyilerle kötüler ayrılacak. Sonsuz bir yaşam var.

Özel hayatta sizi koruyan bir gücün olduğunu inanıyor musunuz?

Bence Allah beni seviyor. Allah bizim yanımızda buna inanıyorum.

HIZ TUTKUNUYUM. AMA AKIL İŞİ DEĞİL BU!

İspanya'da boğa koşusuna katıldım. Katil boğalar vardı orada 700 kiloluk. Seyirciye sıcak gelsin diye boğanın önünde koşmaya başladım. Sonra takılıp düştüm, 700 kiloluk boğa üzerimden geçti. Sonra ayağa kalkınca bütün caddenin boşaldığını boğayla baş başa kaldığımı gördüm, o boğa bana saldırdı zor kurtuldum. Ölümle burun buruna geldim.

İki motosiklet, bir de araba kazam var. İşimi çok riske ediyorum. Motosikletle ciddi hızlar yapıyorum. O an algılayamıyorum. Sonra baktığımda ben ne yapmışım diyorum. Edirne'ye bir saatte gitmek akıl işi değil! Gidiyorum bu konularda tedbirsiz bir insanım. Tedbirli olsaydım zaten bu olayları yaşamazdım.

500 BİN YTL'Yİ BİR BAYAN KAZANABİLİR

500 bin YTL'yi herhangi bir yarışmacının kazanacağına inanıyor musunuz?

Şöyle alabilir, bir kutuda 100 YTL varken bir tarafta 500 bin YTL varsa alamaz. Ama 250 bin 500 binle girerse son ikiye o zaman, özellikle de bayansa bu kişi 500 bin YTL kazanabilir. Bayanlar daha cesur, erkekler daha bir çekimser kalıyor. Kadınlar paraya daha az önem veriyorlar. Ayrıca onlar için yarışmada başarılı olmak daha önemli.
https://nurselergin.yetkin-forum.com

1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-
» Oyunculuğa 'Varım' dedi
» Aguilera, Acun'a 'Varım' dedi!
» Nursel , Perinçek'e ''Varım'' dedi
» Nursel , ''Perinçek'le olmadım'' dedi